Dewan kemasyhuran pemenang Foxhunter, dibawakan kepada anda oleh Horse & Hound

  • Final Foxhunter di HOYS mempunyai sejarah yang panjang dan tersohor. Di sini kita melihat kembali kuda istimewa yang telah bergelar…

    Senarai pemenang Foxhunter yang lalu adalah satu senarai yang mempesonakan. Kejohanan itu dinamakan sempena pelompat terkenal Sir Harry Llewellyn, yang melompat jelas pada Sukan Olimpik 1952 untuk membantu pasukan itu memperoleh satu-satunya pingat emas temasya itu, dan perlawanan akhir acara lompat kebangsaan telah diadakan di PERUMAHAN (Pertunjukan Kuda Tahun Ini) sejak penubuhannya pada tahun 1954.

    Setiap tahun kelas ini menampilkan kuda pemula terbaik negara dan kekal sebagai tajuk utama bagi pengeluar kuda muda. Melihat ke bawah senarai pemenang sebelumnya (di bawah), adalah mudah untuk mengenal pasti banyak kuda yang telah mencapai kejayaan besar antarabangsa selepas memenangi gelaran Foxhunter yang berprestij — Hopscotch, Sultan V dan Romanov II hanya untuk menamakan beberapa sahaja.



    William Funnell ialah pelumba termuda memenangi gelaran Foxhunter pada usia 17 tahun pada 1984 bersama Once More dan seterusnya memenanginya pada 2001 bersama Mondriaan dan pada 2012 dengan Billy Balou yang berasal dari rumahnya.

    Pemenang Foxhunter 2014, Jude Burgess berkata: “Jika anda menghasilkan kuda muda, terdapat banyak kelas lain yang boleh anda ikuti, tetapi ini sentiasa menjadi kebanggaan saya dan ia mempunyai tradisi di belakangnya – ia adalah yang teratas dalam senarai dan satu yang saya sentiasa mahu menang. Tetapi ia adalah kelas yang cukup sukar untuk melayakkan diri, apatah lagi menamatkan di bahagian atas papan pendahulu.”

    Pertandingan tahun ini berlangsung pada hari Sabtu 10 Oktober di Perlawanan Akhir Kejohanan Tertutup British Showjumping kerana HOYS dibatalkan kerana coronavirus dan Tim Davies menjadi pemenang Foxhunter terbaharu yang namanya terukir pada trofi dengan berdarah panas Belgium Nielson.

    Dewan kemasyhuran pemenang Foxhunter

    1954 Cik F. Stanbury – Dreamboat
    1955 Cik BP Rose – Tuan Diraja
    1956 J. Weaver – Andrew Cobb Esq
    1957 Miss A. Barker – Lucky Sam
    1958 A. John – Rambler IV
    1959 Kapten PT Holland – Savernake
    1960 D. Iggulden – Bawbee Of Edinburgh
    1961 D. Iggulden – The Barrhead Builder
    1962 Douglas Bunn – Beethoven
    1963 Cik A. Roger Smith – Rockwell
    1964 Miss J. Nash – Lights Out
    1965 Cik A. Ross – Topaz III
    1966 David Broome – Top Of The Morning
    1967 Encik G. Spiers – Miranda XIV
    1968 Steve Hadley – Flying Wild

    Pemenang 1969: Caroline Bradley dan Walky Talky

    1969: Caroline Bradley dan Walky Talky

    1970 Paula Graham – Pennywort
    1971 Harvey Smith – Mannering
    1972 Cik L. Clower – Cik Tina
    1973 Graham Fletcher – Berpegang Teguh
    1974 Harvey Smith – Bintang Olimpik

    Pemenang 1975: Willie Sheret MBE dan St Corry

    1975: Willie Sheret MBE dan St Corry

    1976 P. Richardson – Ryehill

    Pemenang 1977: Miss Mallory Spens dan Port Paddy

    1977: Mallory Spens dan Port Paddy

    Pemenang 1978: Stuart Davidson dan La Belle Femme
    1979 Malcolm Pyrah – Saucy Brown

    Pemenang 1980: Derek Ricketts dan Corals Morning Glory

    1980: Derek Ricketts dan Corals Morning Glory

    Pemenang 1981: John Whitaker dan Hopscotch

    1981: John Whitaker dan Hopscotch

    1982 Geoff Goodwin – Café Noir
    1983 Mennel Watson – Charlie Brummel
    Pemenang 1984: William Funnell dan Sekali Lagi

    1984: William Funnell dan Sekali Lagi

    1985 Liz Edgar – Everest Asher
    Pemenang 1986: Geoff Billington dan Edisford Bridge

    1986: Geoff Billington dan Jambatan Edisford

    1987 Emma-Jane Mac – Everest Oyster
    Pemenang 1988: Nick Skelton dan Don Kelly

    1988: Nick Skelton dan Don Kelly

    1989 Nick Skelton – Cut Loose
    Pemenang 1990: Nigel Coupe dan Balou

    1990: Nick Coupe dan Balou

    1991 Michael Whitaker – Henderson O’Flynn
    Pemenang 1992: Malcolm Pyrah dan Itziweeni

    1992: Malcome Pyrah dan Itziweeny

    Pemenang 1993: John Popely dan Fleurance

    1993: John Popely dan Fleurance

    Pemenang 1994: Peter Murphy dan Valentino R

    1994: Peter Murphy dan Valentino R

    Pemenang 1995: Michael Whitaker dan Everest Ashley

    1995: Michael Whitaker dan Everest Ashley

    Pemenang 1996: Duncan Inglis dan Honnie

    1996: Duncan Inglis dan Honnie

    Pemenang 1997: John Renwick dan Temple What A Flash

    1997: John Renwick dan Temple What a Flash

    Pemenang 1998: Damian Charles dan Carnival Spirit II

    1998: Damien Charles dan Semangat Karnival

    Pemenang 1999: John Popely dan Luidam

    1999: John Popely dan Luidam

    Pemenang 2000: Robert Smith dan Senator Marius Claudius

    2000: Robert Smith dan Senator Marius Claudius

    Pemenang 2001: William Funnell dan Mondriaan

    2001: William Funnell dan Mondriaan

    Pemenang 2002: Joe Clee dan Unbelievable Darco

    2002: Joe Clee dan Unbelievable Darco

    Pemenang 2003: Helen Tredwell dan Opportunity B

    2003: Helen Tredwell dengan Opportunity B

    Pemenang 2004: David McPherson dan Lowen Herz

    2004: David McPhearson dan Lowen Hertz

    Pemenang 2005: Philip Spivey dan Romanov II

    2005: Phillip Spivey dan Romanov II

    Pemenang 2006: Laura Renwick dan Limelight De Breve

    2006: Laura Renwick dan Limelight De Breve

    Pemenang 2007: Simon Nicholson dan Marcolas G

    2007: Marcolas G dan Simon Nicholson

    Pemenang 2008: Scott Brash dan Sauron ML

    2008: Scott Brash di Sauron ML

    Pemenang 2009: Bruce Menzies dan Sultan V

    2009: Bruce Menzies pada Sultan V

    Pemenang 2010: Laura Renwick dan Parvati De Breve

    2010: Laura Renwick dan Parvati De Short

    Pemenang 2011: Guy Williams dan Djakarta

    2011: Guy Williams menunggang Jakarta

    Pemenang 2012: William Funnell dan Billy Balou

    2012: William Funnell dan Billy Balou

    Pemenang 2013: Simon Buckley dan Wordsworth II

    2013: Simon Buckley dan Wordsworth II

    Pemenang 2014: Jude Burgess dan Carvelo Z

    Jude Burgess memenangi Kejohanan Foxhunter H&H bersama Carvelo Z

    Pemenang 2015: Robert Maguire dan Anastasia Van Der Helle

    Pemenang 2016: Laura Pritchard dan Horse Victory’s Fayot

    Laura Pritchard menunggang HORSE VICTORY

    Pemenang 2017: Matthew Sampson dan Ebolensky

    EBOLENSKY dimiliki oleh Rachael Evison yang ditunggangi atau dipamerkan oleh Matthew Sampson dalam Kejohanan Foxhunter Senior semasa Pameran Kuda Terbaik di NEC berhampiran Birmingham, UK antara 4 - 8 Oktober 2017

    Pemenang 2018: Oliver Tuff dan Darino B

    Oliver Tuff menunggang DARINO B untuk pemilik Justin Tuff, pemenang Kejohanan Foxhunter Senior Equitop Myoplast di Horse of The Year Show 2018 di NEC berhampiran Birmingham di UK antara 2-7 Oktober 2018

    Pemenang 2019: Simon Crippen dan Premier Titanium

    Simon Crippen menunggang PREMIER TITANIUM, pemenang Kejohanan Foxhunter Senior Equitop Myoplast semasa Pameran Horse of The Year di NEC di Birmingham di UK antara 2 - 6 Oktober 2019

    Pemenang 2020: Tim Davies dan Nielson

    Pemenang Tim Davies dan Nielson Foxhunter

    Pemenang 2021: Lucy Townley dan Billy Nikon

    Lucy Townley dan Billy Nikon mengambil bahagian akhir HOYS Foxhunter

    2022: Rob Murphy dan Chawton

    Robert Murphy menunggangi pemenang CHAWTON Kejohanan Foxhunter Senior Ekuestrian Redpost semasa Pameran Kuda Terbaik yang diadakan di NEC di Birmingham di UK antara 5 -9 Oktober 2021

    Jangan lepaskan satu detik aksi dari HOYS pada HorseandHound.co.uk tanpa had pada jumlah yang anda boleh membaca dari serendah £1 setiap minggu dengan a Tapak web Horse & Hound tanpa had langganan. Sertai sekarang. Selain itu, nikmati laporan majalah HOYS setebal 22 halaman penuh kami, termasuk analisis mendalam bagi semua tayangan dan lompat tunjuk, serta ulasan eksklusif, yang dijual pada hari Khamis 13 Oktober.

  • Leave a Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *